Laboratoria Przyszłości

Działalność techniczna rozwija kreatywność u dziecka, daje mu wiarę we własne możliwości, podnosi własną samoocenę. Uczniowie  chętnie przygotowują prezenty. Jeśli samodzielnie je wykonają, radość ich jest jeszcze większa, a twórcze starania dają pozytywną energię i inspirują. Często jednak uczniowie nie posiadają umiejętności praktycznych, by zrealizować swoje innowacyjne pasje, dlatego też postanowiłam tak zmodyfikować lekcje techniki, by dziecko nie miało obaw wziąć do ręki igły (by uszyć maskotkę czy naprawić odzież), elektronarzędzi i mogło nauczyć się je obsługiwać, użyć młotka i przybić gwoździa, nabrać wprawy w obsługiwaniu kuchenki elektrycznej, by przygotować potrawy. Wszystkie nabyte na zajęciach umiejętności mają pomóc młodemu człowiekowi   w przyszłym życiu, ułatwić funkcjonowanie w samodzielnej rzeczywistości.

Dzięki udziałowi naszej szkoły w programie #Laboratoria Przyszłości i otrzymaniu wsparcia finansowego, placówka otrzymała do pracowni technicznej  nowe  ławki, krzesełka, meble z witrynkami do eksponowania prac uczniowskich,  zestaw do obróbki drewna, zestaw do prac  z materiałami włókienniczymi (włóczki, muliny, kordonki, nici, druty, szydełka, nożyczki, obcinaczki do nici,  igły, szpilki, kartoniki do wyszywania krzyżykami, maszynę do szycia), kuchenkę elektryczną z piekarnikiem. Wszystkie te materiały i urządzenia z powodzeniem wykorzystuję w czasie realizacji programu z techniki w klasach IV - VI. Uczniowie  budują wiarę we własne możliwości. Mają możliwość rozwijania swoich umiejętności manualnych i poczucia estetyki. Na swoich lekcjach  chcę zachęcić  uczniów  do działania i nabycia różnych  praktycznych umiejętności, które  wykorzystają  później w  życiu codziennym.

Renata Łukaszek

 

Szkoła Podstawowa nr 10 w Tarnobrzegu

 

Tytuły (2)

Login Form

 

Erasmus+

 
Projekt Erasmus+
The Media. What next? Media. Co dalej?
Szkoła Podstawowa nr 10 im. Janusza Korczaka w Tarnobrzegu realizuje przy wsparciu Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE)  
 
 

Erasmus +

 
- Na szkolnej scenie, czyli inna odsłona edukacji Projekt Erasmus+ realizowany przez Szkołę Podstawową im. J. Korczaka nr 10 w Tarnobrzegu
 
 

Film promocyjny 2022

Możemy poszczycić się:

certyfikatami:
- Szkoły przyjaznej dla sześciolatka
- Szkoły Odkrywców Talentów
- Szkoły Promującej Zdrowie
- Szkoły Kreatywnych Umysłów
- Szkoły bez przemocy 
 

Jadłospis

 

  • Marzec 2023  - PLIK
 

Nasza szkoła: Dziesiątka

Szkolne studio filmowe 

film YOUTUBE

Posiadamy:

- jasny, duży, przestronny budynek
- klasy wyposażone w tablice interaktywne 
- pracownie: plastyczną, informatyczne, przyrodnicze, audiowizualne
- obiekty sportowe, sale specjalistyczne do zajęć korekcyjnych

Zapewniamy:

- indywidualne podejście do dziecka
- bezpieczeństwo i przyjazny klimat
- życzliwą, posiadającą wysokie kwalifikacje kadrę

Kontakt

ul. Marii Dąbrowskiej 10
39-400 Tarnobrzeg

tel.: 15 822 58 89
www.sp10tbg.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

nr tel. do gabinetu stomatologicznego:
15 822 61 78

Obiady

Luty 20 dni obiadowych

Cena jednego obiadu: 4,00 
Koszt za cały miesiąc: 80,00 zł

Wpłaty wnosimy:

Za miesiąc luty wpłata do 10.03.2023 
Wpłata za obiady dokonywana jest z dołu za ilość dni pomniejszonych o wcześniej zgłoszone odpisy. Bloczki niewykorzystane podlegają zwrotowi 

Prosimy o wpłaty w podanym terminie. Nieterminowa wpłata spowoduje wstrzymanie bloczka na następny miesiąc.