Uczymy dzieci programować

  W bieżącym roku szkolnym klasa I B  przystąpiła do VIII edycji Ogólnopolskiego Programu UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAC objętego honorowym patronatem przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Cyfryzacji. Jest to program edukacyjny upowszechniający naukę programowania od najmłodszych lat, co daje dzieciom szansę na zdobywanie kompetencji przyszłości, planowe i odpowiedzialne poznawanie cyfrowego świata, na kształtowanie logicznego i algorytmicznego myślenia, kreatywności, zadaniowego podejścia do stawianych problemów, ale również wdraża do pracy zespołowej, współdziałania, szukania kompromisów i optymalnych rozwiązań. 

    W ramach realizacji programu uczniowie uczestniczyli w Europejskim Tygodniu Kodowania CODE WEEK 2021. Udział w tym przedsięwzięciu przebiegał we współpracy z koordynatorką programu - p. Anną Świć oraz partnerem programu - marką Edu Sense. Od poniedziałku 11.10. 2021r. do piątku 19.10. 2018r. uczniowie zrealizowali 15 wydarzeń, wcześniej zarejestrowanych przez wychowawczynię i zatwierdzonych przez organizatorów na europejskiej stronie internetowej www.codeweek.eu. Każde z wydarzeń obejmowało kilka zadań. Dzieci min. poznawały historię Code Week, szyfrowały z użyciem szyfrów literowych i z uwzględnieniem kolorów, układały rytmy, układały wieże wg podanych warunków, kodowały na macie przy pomocy kolorowych kubeczków zgodnie z podanymi koordynatami, układały kody z wykorzystaniem krążków ruchu, układały dyktanda graficzne według instrukcji słownej i podanych współrzędnych, programowały trasy ozobotów używając specjalnych kodów. Udział w Code Week 2021 był dla uczniów interesującym wyzwaniem, zaowocował sporą dawką zdobytej wiedzy i umiejętności, był przede wszystkim super zabawną, dzięki której dzieci mogły w ciekawy sposób zgłębić podstawy tajników kodowania. Każde z wydarzeń zostało udokumentowane przez nauczyciela na stronie internetowej www.codeweek.eu. https://akademia.uczymydzieciprogramowac.pl, w grupie programu na Facebooku oraz w grupie EU Code Week Teachers 

    Za aktywny udział i zaangażowanie w Europejskim Tygodniu Kodowania pierwszaki wraz z nauczycielką oraz cała szkoła otrzymała pamiątkowe certyfikaty. Za wykonanie zadania we współpracy z nauczycielami z Grecji, Łotwy, Rumunii, Estonii, Malty, Słowenii i  Hiszpanii czekamy na Certyfikat 4ALL tzw. Certyfikat Doskonałości.

MARTA BIELECKA

 

Szkoła Podstawowa nr 10 w Tarnobrzegu

 

Tytuły (2)

Login Form

 

Erasmus+

 
Projekt Erasmus+
The Media. What next? Media. Co dalej?
Szkoła Podstawowa nr 10 im. Janusza Korczaka w Tarnobrzegu realizuje przy wsparciu Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE)  
 
 

Erasmus +

 
- Na szkolnej scenie, czyli inna odsłona edukacji Projekt Erasmus+ realizowany przez Szkołę Podstawową im. J. Korczaka nr 10 w Tarnobrzegu
 
 

Film promocyjny 2022

Możemy poszczycić się:

certyfikatami:
- Szkoły przyjaznej dla sześciolatka
- Szkoły Odkrywców Talentów
- Szkoły Promującej Zdrowie
- Szkoły Kreatywnych Umysłów
- Szkoły bez przemocy 
 

Jadłospis

 

  • Marzec 2023  - PLIK
 

Nasza szkoła: Dziesiątka

Szkolne studio filmowe 

film YOUTUBE

Posiadamy:

- jasny, duży, przestronny budynek
- klasy wyposażone w tablice interaktywne 
- pracownie: plastyczną, informatyczne, przyrodnicze, audiowizualne
- obiekty sportowe, sale specjalistyczne do zajęć korekcyjnych

Zapewniamy:

- indywidualne podejście do dziecka
- bezpieczeństwo i przyjazny klimat
- życzliwą, posiadającą wysokie kwalifikacje kadrę

Kontakt

ul. Marii Dąbrowskiej 10
39-400 Tarnobrzeg

tel.: 15 822 58 89
www.sp10tbg.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

nr tel. do gabinetu stomatologicznego:
15 822 61 78

Obiady

Luty 20 dni obiadowych

Cena jednego obiadu: 4,00 
Koszt za cały miesiąc: 80,00 zł

Wpłaty wnosimy:

Za miesiąc luty wpłata do 10.03.2023 
Wpłata za obiady dokonywana jest z dołu za ilość dni pomniejszonych o wcześniej zgłoszone odpisy. Bloczki niewykorzystane podlegają zwrotowi 

Prosimy o wpłaty w podanym terminie. Nieterminowa wpłata spowoduje wstrzymanie bloczka na następny miesiąc.