Pod koniec listopada grupa 8 uczniów z naszej szkoły pod opieką 3 nauczycieli gościła na Cyprze w ramach kolejnej wymiany podczas realizacji projektu Erasmus+ „More future - less plastic”.

Tematem przewodnim spotkania był bioróżnorodność i w związku z tym odwiedzili oni kilka miejsc poznając różne ekosystemy.  Zobaczyli  typowy las składający się głownie z sosny pinii, który z powodu ocieplenia klimatu coraz częściej trawią pożary. Byli w Ogrodzie Botanicznym w górach Throdos, gdzie powstał bank nasion typowych roślin cypryjskich a także w parku założonym przy uniwersytecie, który służy nie tylko odnawianiu lasu, ale również rekreacji.

W czasie kilku wycieczek po wyspie odwiedzili Nikozję – jedyną stolicę w Europie, która jest podzielona (część cypryjska i turecka) oraz miasto Pafos w którym zachowały się pozostałości starożytnego pałacu Dionizosa z pięknymi mozaikami.

Podczas pobytu dopisywała piękna słoneczna pogoda (23-260C) oraz dobre humory. Zawiązały się nowe przyjaźnie i szkoda było opuszczać wyspę Afrodyty, która tutaj właśnie wynurzyła się z morskiej piany.