Mikołajki to szczególny i wyczekany czas dla wszystkich dzieci.

Tego dnia, kto mógł ubrał się na czerwono i założył mikołajkową czapkę. Uczniowie i nauczyciele wyglądali wspaniale. To wszystko na cześć Świętego Mikołaja.

Każda klasa miała swoje bardzo bogate i obfite w pomysły mikołajki. Dzieci dostawały prezenty, śpiewały, tańczyły, wykonywały prace plastyczne, spotykały się z ciekawymi ludźmi itd.

Dodatkowo przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego w towarzystwie Świętego Mikołaja odwiedzili wszystkich uczniów częstując ich cukierkami.

W auli naszej szkoły „Teatrzyk szkolny Kabarecik” wystawił przedstawienie pt. „Spotkanie ze Świętym Mikołajem na miarę XXI wieku”, na którym zaprezentowały się uczennice klas I-III należące do szkolnej „Grupy gimnastyczno-tanecznej Cheers”. Występ bardzo się podobał. (Klasy 1b,d,e, 2b,c,d, 3a,b,c,d)

Ponadto nauczyciele zorganizowali dla swoich klas ciekawe i różnorodne warsztaty.

Na warsztatach kulinarnych „Carving –smacznie zdrowo kolorowo”, uczniowie wykonywali świąteczne dekoracje z warzyw i egzotycznych owoców.  (Klasy 2a,2c,3d)

Podczas  warsztatów EKO tworzyli ozdoby choinkowe z tworzyw naturalnych. (Klasa 1e)

Nasi podopieczni byli również na warsztatach tanecznych w Tarnobrzeskiej Szkole Tańca Samba, gdzie bawili się w takt muzyki i przygotowywali piękne ozdoby świąteczne. (Klasy 1a, 2b)

Dla miłośników ptaków w Zamku Dzikowskim (Centrum Natura 2000) odbyły się warsztaty przyrodnicze. Uczniowie dowiedzieli się jak dokarmiać ptaki w okresie zimowym, przyrządzali kule dla ptaków i rozwieszali je w Parku Dzikowskim oraz na terenie naszej szkoły. (Klasa 3b)

Jedna z klas odsiedziała Tarnobrzeską Fabrykę Zabawy, gdzie dzieci miło i przyjemnie spędziły czas. (Klasa 1c)

Z okazji mikołajek niektóre klasy wybrały się do kina na piękny i wzruszający film „Wielki zielony krokodyl domowy”. (Klasy 1b,c,d, 3a,b,c)

W kolejnych dniach planowane są wycieczki z wieloma atrakcjami m.in. do Muzeum Bombek Choinkowych w Nowej Dębie oraz do Wioski Świętego Mikołaja w Bałtowie. Relacje z tych wydarzeń będą zamieszone później.

Tego dnia wszyscy świetnie się bawili.

więcej zdjęć na szkolnym Facebook