17 listopada na Zamku Dzikowskim uczniowie naszej szkoły otrzymali nagrody i wyróżnienia. W konkursie „Nie tylko słowem malowane” II miejsce otrzymały: Amelia Pater z kl. Vd i Magdalena Surowiec z kl. VIb. Wyróżnienie otrzymała Maja Piotrowska z kl. VIIId.

W konkursie "Niezwykły Słomka, niezwykłe przygody" wyróżnienia odebrali : Ania Pytelewicz z kl. Va i Mikołaj Korzeniecki z kl. Vc. W pierwszym konkursie uczniowie wykonywali ilustracje do „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W drugim komiks do wybranego tekstu z „Pamiętników włościanina” Jana Słomki. Prace powstały pod kierunkiem nauczycielki plastyki p. Patrycji Krakowiak. Nasi uczniowie uczestniczyli w wykładach na temat „Przestrzeni w Panu Tadeuszu”, „Uniwersytet blisko domu” i „Polonez polski taniec narodowy”. Uroczystość uświetniły występy grupy teatralnej z Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej oraz zespołu ludowego „Ocicanki”.. Na zakończenie zaproszeni goście zostali zaproszeni na poczęstunek.. Uroczystość odbyła się pod hasłem „Pan Tadeusz w tradycji, kulturze,  i tańcu” w ramach podsumowania projektów projektów - "Śladami Lasowiaków", "Ożywiona biblioteka", "Taniec łączy pokolenia".

Za cudownie spędzony czas i niezapomniane wrażenia dziękujemy Fundacji „Serce Lasowiackie im. Barbary i Franciszka Mortków”.