W realizowanym przez naszą szkołę projekcie „Europejski Kongres Młodzieży Szkolnej” programu Erasmus+ pozostały nam do zrealizowania 2 spotkania. Niestety z powodu ograniczeń spowodowanych przez pandemię nie mogą się odbyć w normalny sposób. Dlatego w dniach 10-14 maja wzięliśmy udział w spotkaniu wirtualnym w szkole włoskiej w Sciacca na Sycylii. Na spotkaniu uczniów i nauczycieli z Polski, Hiszpanii, Włoch, Rumunii i Macedonii reprezentowały nas: Julia Cielecka i Michalina Tworek z kl.6a, Gabriela Wilk z kl.6d, Natalia Jugo z kl.6e oraz Emilia Mierzwa z kl. 7d.

Szkoła włoska przygotowała interesujący program. Obejrzeliśmy spotkania i prezentacje dotyczące: aktywności tektonicznej na i wokół Sycylii, zmian klimatycznych i związanych z nimi przekształceń ekosystemu, specyficznej fauny i flory wokół Sycylii, a zwłaszcza słynnych koralowców, potrzeby czystej zielonej energii i fotowoltaiki. Uczniowie pracowali w grupach nad swoimi pomysłami dotyczącymi „Zielonego miasta”, które było przewodnim tematem spotkania.