JANUSZKI 2017/ DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

Od 14 listopada do 21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole tydzień patrona Janusza Korczaka .Dzień 21 listopada to również ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ. Idea tego święta pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, miała ona przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy.

Z tej okazji Szkolne Koło Wolontariatu „Pomaganie nakręca” przeprowadziło konkurs plastyczny dla klas I-VII „Portret Janusza Korczaka.”Na korytarzach szkolnych pojawiły się plakaty wykonane przez uczniów klasy II B oraz przysłowia i cytaty o życzliwości.

Przygotowane zostały karty „Oderwij i podaruj ”Każdy mógł oderwać fiszkę i podarować wybranej osobie. Proste, znane wszystkim słowa np.: Dobrze, że jesteś ,Wszystkiego dobrego, Jesteś super kumplem, wywołały uśmiech i radość na twarzach obdarowanych.

W  dniu  patrona, na głównym korytarzu uczniowie , ze szklanej kuli    losowali karteczki z „myślami” Janusza Korczaka.

Życzliwość sprawia , że życie staje się łatwiejsze i przyjemniejsze. Po raz kolejny pokazaliśmy , że życzliwość w naszej szkole nie jest abstrakcyjnym pojęciem. Bądźmy radośni i serdeczni nie tylko jeden dzień w roku, niech to będą tygodnie i miesiące życzliwości.

WYRÓŻNIONE PRACE W KONKURSIE PLASTYCZNYM:

Klaudia Miegoń IV C

Aleksandra Ostrowska I A