Dzień otwarty - 5.03.2016

                 

JANUSZKI 2017/ DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

 

     Od 14 listopada do 21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole tydzień patrona Janusza Korczaka .Dzień 21 listopada to również ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ. Idea tego święta pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, miała ona przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy.

 

 

Z tej okazji Szkolne Koło Wolontariatu „Pomaganie nakręca” przeprowadziło konkurs plastyczny dla klas I-VII „Portret Janusza Korczaka.”Na korytarzach szkolnych pojawiły się plakaty wykonane przez uczniów klasy II B oraz przysłowia i cytaty o życzliwości.

Przygotowane zostały karty „Oderwij i podaruj ”Każdy mógł oderwać fiszkę i podarować wybranej osobie. Proste, znane wszystkim słowa np.: Dobrze, że jesteś ,Wszystkiego dobrego, Jesteś super kumplem, wywołały uśmiech i radość na twarzach obdarowanych. 

W  dniu  patrona, na głównym korytarzu uczniowie , ze szklanej kuli    losowali karteczki z „myślami” Janusza Korczaka. 

Życzliwość sprawia , że życie staje się łatwiejsze i przyjemniejsze. Po raz kolejny pokazaliśmy , że życzliwość w naszej szkole nie jest abstrakcyjnym pojęciem. Bądźmy radośni i serdeczni nie tylko jeden dzień w roku, niech to będą tygodnie i miesiące życzliwości.

 

WYRÓŻNIONE PRACE W KONKURSIE PLASTYCZNYM:

Klaudia Miegoń IV C

Aleksandra Ostrowska I A

Nikola Chmielorz V D

Julia Tworek V E

Julia Pitra IV F

Dominika Ciejka IV D

Magdalena Krawiec V D

Michalina Tworek III A

Michał Kowalski III B

Julia Jakubusiek  III B

Justyna Czech III B

Julia Nowak III C

Kasia Urban III C

Oliwia Jagiełło III A

Liliana Sabat I C

Milena Guściora III E

Natalia Mucha I B

Klaudia Fus II B

Niklola Krutysza II B 

Amelia Kalinowska I A

Oliwier Wilk II B

Emilia Bożek I D

Kłos Martyna V D

Daria Durda IA

Maciej Pożoga I B

Julia Cielecka III A

Kamil Kalita III B

Renia Grdeń III B

Klaudia Fechlak III B

Wiktoria Dziadura III C

Maks Zięba III C

Aleksandra Jurys III E

 

 

---------------------------

---------------------------

---------------------------

  

---------------------------------

Obiady - informacje

---------------------------

 

 Wykaz podręczników

na rok szkolny 2015/2016