Wszystko jest liczbą

Radość, duma, zdenerwowanie, niecierpliwość - to tylko kilka uczuć, których uczniowie klas 2b, 2d, 2e, 2g, 2h, 3a, 3d, 3e, 3f, 3g, 3h gimnazjum oraz 4c, 7c i 7d szkoły podstawowej mogli doświadczyć podczas rozwiązywania łamigłówek na wystawie matematycznej pt. ,,Wszystko jest liczbą" w sandomierskim zamku. Wystawa została zorganizowana przez Uniwersytet Jagielloński w Krakowie.

Uczniowie wraz z paniami matematyczkami i wychowawcami mieli przyjemność stawić czoła wielu łamigłówkom, wymagającym nie lada skupienia, a także posłuchać o niektórych prawach matematyki. Łamigłówki wbrew pozorom wcale nie były takie łatwe, w każdym bądź razie na pewno uczniowie się nie nudzili i wrócili z wystawy zadowoleni ze swoich drobnych sukcesów.

Bartosz Kostrzewa

uczeń klasy 2e gimnazjum