Dzień otwarty - 5.03.2016

                 

Wystawa i konkursy

 

     W tym roku,  w wieku 87 lat, odeszła od nas  Pani  Wanda Chotomska -  wybitna poetka, pisarka i autorka ponad dwustu książek dla dzieci.

„Mam taką specjalizację: jestem pediatrą w literaturze, na receptach wypisuje uśmiech” – mówiła o sobie.

 

 

Na szkolnym korytarzu, obok biblioteki szkolnej,  pojawiła się wystawa poświęcona Wandzie Chotomskiej . „Magiczne podróże po literaturze” –czyli głośne czytanie w klasach- zabrały dzieci w świat poezji pani Chotomskiej. Uczniowie klas II i III zostali zaproszeni do udziału w „Konkursie  Kaligrafii”, który polegał na pięknym przepisaniu jednego z jej wierszy. Ale to dopiero drugi etap konkursu . W trzecim etapie – który odbędzie się w przyszłym semestrze -zostanie wyłoniony „Mistrz Kaligrafii”. 

W miesiącu listopadzie uczniowie  klas I-III będą mieli również okazję wystąpić  w „Konkursie Recytatorskim”  i wyrecytować pięknie  wiersz  autorstwa Pani Wandy Chotomskiej.

 

Dużym zainteresowaniem wśród uczniów młodszych klas  cieszył się również Konkurs Plastyczny  ph. „Moja ulubiona pani bibliotekarka”. Spośród olbrzymiej ilości prac Komisja Konkursowa wybrała te najpiękniejsze. Nagrodzone prace plastyczne uczniów zostaną wyeksponowane na wystawce w bibliotece szkolnej. 

 

---------------------------

  

---------------------------

Dokumenty do pobrania:

- Zgłoszenie dziecka do klasy pierwszej 

---------------------------------

Obiady - informacje

---------------------------

 

 Wykaz podręczników

na rok szkolny 2015/2016