Dzień otwarty - 5.03.2016

                 

Międzynarodowy miesiąc bibliotek szkolnych - PAŹDZIERNIK 2017

 

     Już od 18 lat na całym świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. 

Celem akcji jest promocja biblioteki szkolnej i jej działań, propagowanie zainteresowania książką, rozbudzenie i kształtowanie kultury czytelniczej, podnoszenie poziomu czytelnictwa, integracja środowiska szkolnego, zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

 

 

W tym roku tematem przewodnim jest hasło: „Książka nas łączy”.

W naszej bibliotece również wiele się działo. 

„MAGICZNE PODRÓZE PO LITERATURZE”

W październiku  wszystkie klasy  młodsze uczestniczyły w  szeregu  spotkań pod nazwą „Czytanie łączy pokolenia”. Nauczyciel bibliotekarz – p. Alina Ożga – Gajda, w porozumieniu z wychowawcami klas, zainicjowała spotkania z chętnymi rodzicami i dziadkami uczniów, którzy przynosili ze sobą i czytali  książki z ich dzieciństwa. 

Szkolne Koło Wolontariatu ,, Pomaganie nakręca’’ działające przy Szkole Podstawowej nr 10 w Tarnobrzegu, zorganizowało również akcję czytania książek. Czytali uczniowie klas starszych. Ich spotkania z maluchami odbywały się w czasie długiej przerwy na korytarzu szkolnym, w bibliotece  i w salach lekcyjnych.  Uczniowie klas młodszych przekonali się o tym   w jaki inny, ciekawy sposób można spędzać czas na przerwach. 

Dzieciaczki  były zachwycone pomysłami wspólnego czytania i przeżywały to w sposób szczególny. Zaproszeni goście również nie kryli swojego wzruszenia. Na koniec zajęć dzieci dziękowały gościom gromkimi brawami i pamiątkowymi „dyplomikami”. 

Należy tu również wspomnieć o tym, że przez cały rok szkolny pani bibliotekarka – raz w miesiącu- spotyka się ze wszystkimi klasami I-III, by czytać wybrane książki lub ich fragmenty . Te „Magiczne podróże po literaturze” przynoszą efekty w postaci większej liczby dzieci odwiedzających bibliotekę oraz większej liczby wypożyczanych książek. 

(fotki)

 

---------------------------

  

---------------------------

Dokumenty do pobrania:

- Zgłoszenie dziecka do klasy pierwszej 

---------------------------------

Obiady - informacje

---------------------------

 

 Wykaz podręczników

na rok szkolny 2015/2016