Z matematyką do rymu

Centrum Popularyzacji Matematyki "Signum"  działające przy Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej było organizatorem III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno-Humanistycznego „Z matematyką do rymu'”.

Konkurs polegał na zapisaniu mową wiązaną treści zadania matematycznego, twierdzenia, definicji lub rozważań o matematyce. Prace oceniało Jury Konkursowe złożone z matematyków, członków Centrum Popularyzacji Matematyki SIGNUM i nauczycieli języka polskiego. Wiersze oceniano pod względem zgodności z tematyką, oryginalności i walorów literackich.

Do konkursu przystąpili uczniowie naszej szkoły zdobywając trzy pierwsze miejsca w kategorii szkół podstawowych.

Pierwsze miejsce wywalczyła uczennica klasy  V b Justyna Luchowska, drugie miejsce Julia Sajda również z klasy V b, a trzecie Julia Tworek z klasy IV d.