Dzień otwarty - 5.03.2016

                 

Paka Wolciaka czyli klasa III d w podróży po „Planecie Energii”

 

     Uczniowie klasy III d wraz z wychowawczynią p. Ewą Sowińską, w bieżącym roku szkolnym uczestniczyli w VII edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Planeta Energii”. Jest to  autorski  program Grupy Energa, którego celem jest  propagowanie wiedzy o energii elektrycznej oraz kształtowanie odpowiedzialnych postaw.

 

 

Ambasadorem programu jest Tomasz Rożek – gospodarz programu SONDA2, a patronat  sprawuje Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Rzecznik Praw Dziecka.

 

W ramach realizacji projektu nasi trzecioklasiści uczestniczyli w ciekawych lekcjach o energii elektrycznej, odbyli dwie  wycieczki na pokazy fizyczne do Muzeum Energetyki Podkarpackiej oraz  Experymentarium 3Z - Zobacz, Zbuduj, Zademonstruj do Rzeszowa, tworzyli lampy przyszłości, budowali makietę odblaskowego miasteczka, projektowali odblaskową modę, zaaranżowali klasowe Mini Centrum Nauki dla przedszkolaków, pisali listy do bliskich i znajomych zawierające wskazówki, jak bezpiecznie korzystać z urządzeń elektrycznych oraz projektowali odkurzacze sprzątające space debris czyli kosmiczne odpady. To tylko niektóre działania, jakie nasi  trzecioklasiści podjęli realizując ten ciekawy projekt. 

Uczniowie klasy III d wraz z wychowawczynią przygotowali też 10 odcinków edukacyjnych filmików dotyczących prądu elektrycznego, które można obejrzeć na stronie internetowej klasy III d:

 http://pakawolciaka.ma7.eu

w zakładce TVPAKA WOLCIAKA.

Na stronie tej znajduje się także szczegółowy opis wszystkich wykonanych przez dzieci zadań w ramach programu Planeta Energii.

Realizacja programu „Planeta Energii” była dla dzieci wspaniałą zabawą i jednocześnie fantastyczną podróżą w krainę prądu elektrycznego, dostarczyła im szerokiej wiedzy na temat energii elektrycznej, rozbudziła kreatywność, chęć działania oraz ciekawość poznawczą otaczającego świata. 

 

 

---------------------------

  

---------------------------

Dokumenty do pobrania:

- Zgłoszenie dziecka do klasy pierwszej 

---------------------------------

Obiady - informacje

---------------------------

 

 Wykaz podręczników

na rok szkolny 2015/2016