Dzień otwarty - 5.03.2016

                 

Eksperymentuj i doświadczaj

 

 

            20 lutego uczniowie klasy 2b wspólnie z wychowawczynią Joanną Kuroczko uczestniczyli  w  ciekawych zajęciach, pokazie naukowym ”Eksperymentuj i doświadczaj”. Zajęcia miały na celu przybliżenie dzieciom tajemnic otaczającego nas świata poprzez zabawę, eksperymenty fizyczne i doświadczenia chemiczne.

 

 

 Pod okiem prowadzącej pani Agnieszki Janusz-Szczytyńskiej z Centrum Kreatywnego Myślenia, dzieciaki eksperymentowały, doświadczały i samodzielnie przeprowadzały proste doświadczenia. Uczniowie dowiedzieli się co to jest akustyka ,poznali budowę prostego instrumentu muzycznego nazwanego przez dzieci "grającą rurą"  oraz jego działanie. Mogli odkryć tajemnicę światła,  kolorowych laserów. Wiele radości i śmiechu dostarczyły przeprowadzone doświadczenia chemiczne „Pasta słonia” czy  doświadczenie zmieniające się kolorowe ciecze. Nie zabrakło również eksperymentów z barwami podstawowymi i pochodnymi tu uczniowie mieli okazje pochwalić się już zdobytą  wiedzą . Wszyscy uczestnicy bawią się znakomicie.

 

---------------------------

  

---------------------------

Dokumenty do pobrania:

- Zgłoszenie dziecka do klasy pierwszej 

---------------------------------

Obiady - informacje

---------------------------

 

 Wykaz podręczników

na rok szkolny 2015/2016