Dzień otwarty - 5.03.2016

                 

Mikołajki w krainie fizyki     Uczniowie klasy III d otrzymali niezwykły prezent od Mikołaja. Była nim wycieczka do Multikina i Muzeum Energetyki Podkarpackiej w Rzeszowie. Dzieci obejrzały piękny film w 3D pt. ,,Trolle”, a następnie uczestniczyły w pokazach naukowych i eksperymentach z zakresu elektryczności, magnetyzmu i elektrostatyki.  

 

 

Zajęcia z nami prowadził znany na Podkarpaciu popularyzator nauki p. Paweł Pasterz, twórca m.in. interaktywnej tablicy pierwiastków razem z p. Małgorzatą Wilczak, która także jest pasjonatką i popularyzatorką nauki. Oboje prowadzą program „Radiolatorium” w Polskim Radiu Rzeszów.

 Podczas pokazów uczniowie dowiedzieli się, między innymi, jaka gwiazda znajduje się najbliżej Ziemi i jak długo jej światło wędruje na naszą planetę. Poznali różnicę między zwykłym magnesem i elektromagnesem. Widzieli efekty przepływania prądu nie tylko w przewodach, ale także np. elektrycznych paletkach. Zobaczyli, jak można zrobić najprostszy obwód elektryczny  z baterii i papierka od gumy do żucia. Przy pomocy kółka Newtona widzieli, że barwa biała jest złożona z wielu kolorów, a płyta CD rozszczepiła światło białe  na barwną tęczę. Wszyscy z zachwytem oglądali pokazy laserowe zachowując przy tym ostrożność, bo uczniowie wiedzą, że takie światło jest bardzo niebezpieczne dla naszego wzroku. To tylko niewielka część tego, co przygotowali dla naszych trzecioklasistów prowadzący.

Półtoragodzinna  mikołajkowa zabawa w odkrywanie tajemnic otaczającego świata minęła dzieciom bardzo szybko i uczniowie już nie mogą się doczekać kolejnych tak ciekawych zajęć.

---------------------------

  

---------------------------

Dokumenty do pobrania:

- Zgłoszenie dziecka do klasy pierwszej 

---------------------------------

Obiady - informacje

---------------------------

 

 Wykaz podręczników

na rok szkolny 2015/2016