Uczennica z klasy III d laureatką ogólnopolskiego konkursu

Uczennica klasy III d Maria Kozłowska zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. "Ilustracja do wybranego wiersza Jana Brzechwy”. Konkurs ten zorganizował Młodzieżowy Dom Kultury w Jeleniej Górze. Jego celem było między innymi przybliżenie dzieciom i młodzieży utworów Jana Brzechwy oraz rozwijanie wyobraźni plastycznej poprzez twórczą interpretację tematu.

To bardzo duży sukces , ponieważ jak wynika z protokołu jury na konkurs napłynęło aż 3640 prac z 332 placówek: przedszkoli, szkół, placówek oświatowych, pracowni plastycznych i ośrodków kultury z całego kraju. Marysia wspaniale zilustrowała wiersz pt. "Tańcowała igła z nitką”. Praca plastyczna powstała na zajęciach kółka plastycznego , które dla swojej klasy prowadzi wychowawczyni p. Ewa Sowińska.

Gratulujemy sukcesu!