Rodzinny bieg zimowy

Dnia 8 lutego na trasach ścieżek edukacyjnych i terenie lasów Zwierzynieckich w Tarnobrzegu zorganizowaliśmy „Rodzinny Bieg Zimowy” wraz z Środowiskowym Szczepem 6 Tarnobrzeskich Drużyn Harcerskich „Knieja”.

Celem biegu było zaangażowanie jak największej liczby uczniów naszej szkoły i ich rodzin do wspólnego i aktywnego spędzania czasu wolnego, będącego ważnym czynnikiem integrującym uczniów i ich rodziny oraz propagowanie zdrowego stylu życia poprzez sport, rozrywkę, wypoczynek.

Początek biegu miał miejsce na placu szkolnym o godzinie 10.00. Uczniowie zostali podzieleni na kilkunastoosobowe zespoły i pod opieką nauczycieli naszej szkoły wraz z obecnymi rodzicami wyruszyli na trasę biegu. Każdy zespól otrzymał mapę z trasą biegu i opisem zadań przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego oraz harcerzy Szczepu „Knieja” do wykonania na każdym punkcie kontrolnym.

Podczas biegu przygotowano dla dzieci w punktach kontrolnych do wykonania zadania takie jak: przeciąganie liny, walka na mandżury, przejście mostem linowym oraz gra terenowo - zręcznościowa. Prowadzącymi konkurencje byli nauczyciele wychowania fizycznego naszej szkoły oraz harcerze.

Zakończeniem biegu było wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku, zabawy integracyjne przy muzyce i tańcu na terenie lasów Zwierzynieckich.

więcej zdjęć